Kahramanmaraş İş Hukuku Avukatı

Avukat Mustafa Yıldız

İş hukuku avukatı , işçi işveren arasındaki uyuşmazlıklarda taraflara vekillik yapan avukatlara denir. Kahramanmaraş’ta iş hukuku davalarıyla ilgilenen hukuk ofislerinde biriyiz. 4857 sayılı iş kanunundan doğan tazminat ve işe iade davalarından doğan uyuşmazlıklar iş mahkemelerinin en çok mesai harcadığı davalardır.  İş yükümüzün büyük bir kısmını bu oluşturmaktadır.

İş davaları hem işverenler hem işçiler için oldukça yıpratıcı davaları süresi boyunca profesyonel bir hukuki yardımın alınması davalı ve davacı tarafların kendilerini ve haklarını çok daha iyi bir şekilde savunabilmelerini sağlamaktadır. Çünkü bu tür davaların usuli işlemleri teknik ve hukuki bilgiyle çözümlenebilmektedir. Dava dilekçenizde bahsetmediğiniz bir husus ya da süresinde yapmadığınız bir işlem geri dönülmez bir hak kaybı olarak tarafınıza dönmektedir. Bu yüzden dava aşamasından önce bir iş hukuku avukatıyla görüşüp profesyonel yardım almakta oldukça yarar vardır.

İş Hukukundan Doğan Davalar Nelerdir ?

  1. İşçinin kıdem ve ihbar tazminatı davası
  2. İşe iade davası
  3. Ücret Alacak Davası
  4. Fazla mesai Davası
  5. Kötü Niyet Tazminatı ve Sendikal tazminat davaları
  6. İş kazasından ötürü açılacak davalar
  7. Maluliyet ve ölüm nedeniyle açılan davalar        

İş hukuku avukatı olarak misyonumuz uyuşmazlığın çıktığı andan itibaren tarafların hukuki beklentilerini göz önünde tutarak zorunlu arabulucuk görüşmelerinden itibaren davayı takip etmektir.

Avukatlık Ücreti

Birçok okuyucu davalarda masrafını düşünmektedir. Bir avukat yaptığı iş için ücret belirlerken yaptığı mesaiye ve emeğe göre ücret talep etmekte bu ücretin alt sınırı barolar tarafından belirlenmektedir. Bu bedel davanın türüne göre değişmekte olup avukatın tercihine göre belli bir miktar olabileceği gibi  konusunu para olan davalarda  tazminatlardan pay şeklinde de olablir.

Kahramanmaraş Boşanma Avukatı

Is Hukuku Avukatı Mustafa Yıldız

İLETİŞİM

Yazımızı Beğendiniz mi?

Puan vermek için dokununuz

Ortalama Puan 5 / 5. Oy sayısı 2

Henüz puan verilmemiş