Sıkça Sorulan Sorular

Telefonda hukuki danışmanlık alabilir miyim ?

Telefon numaramız randevu alımı içindir. Telefonda sözle ve yarım bilgiye dayanarak verilen hukuki danışmanlık sizlere zarar verir. Hukuki probleminize dair evraklarla birlikte hukuk büromuzda yüz yüze görüşmek daha sağlıklı olacaktır.

Bu davayı kesin kazanır mıyız ?

Hiçbir avukat bir dosyayı alırken kesin kazanma taahhüdünde bulunamaz. Bulunanlarında vekil olarak çok dava kaybettiği görülmüştür.

Avukatlık Ücreti Nedir ?

Avukatlık mesleği bir serbest meslek faaliyetidir. Hizmet bedeli olarak belirlediğimiz avukatlık ücretinin asgari tutarı Barolar Birliği tarafından her sene güncellenmektedir. Bu ücretin altında almak veya ücretsiz iş almak Avukatlık Kanununca yasaklanmıştır.

Dava Masrafı Nedir ?

Harç miktarları yasayla belirlenmiş olup her yıl yenilenmekte olan mahkeme masraflarına – harçlarına denilir. Bu harç dışında tebligat giderleri ile keşif, bilirkişi, tanık ücretlerini de içine alan bir gider avansı vb masraflar ödenmektedir. Gerek harç ve gerekse gider avansı öncelikle davacı taraftan alınmaktadır. Davanın sonucuna göre yargılama giderini kimin karşılayacağı mahkeme tarafından hüküm altına alınmaktadır.

Size nasıl vekaletname çıkarabilirim?

Bulunduğunuz konuma yakın bir noterde kartvizitimizde yazan bilgileri vererek vekalet çıkarabilirsiniz.

Yazımızı Beğendiniz mi?

Puan vermek için dokununuz

Ortalama Puan 0 / 5. Oy sayısı 0

Henüz puan verilmemiş